Novinky
Domů / Recenze redakce / Recenze únikové hry Steampunk Laboratory – Po stopách prof. Kunsta

Recenze únikové hry Steampunk Laboratory – Po stopách prof. Kunsta

Steampunk Laboratory

Tak jsme se o víkendu opět dostali k testování únikových her. Naše mozky potrápila nová úniková hra Steampunk laboratory po stopách profesora Kunsta. Únikovka se nachází v širším centru Brna, konkrétně na adrese Svitavská 17, Brno 614 00.

O místnosti

Příběh se odehrává kolem roku 1895. Jak už název Steampunk napovídá, bude to období páry, parních strojů a vynálezů, takže se určitě máte na co těšit!

Náš odborný tým detektivů si tentokrát pozval jeden podezřívavý a závistivý soused Henry Holtz. Podezřívá svého souseda, onoho záhadného vědce prof. Konráda Kunsta. V jeho pracovně se údajně nachází tajná laboratoř, kde provádí strašné pokusy na lidech.

Prof. Konrád Kunst je ctihodný občan, který v posledních letech získal několik vážených ocenění v oboru anatomie, takže úřady povídačkám o jeho tajných pokusech nevěří. I přes mnohé podněty ze strany jeho souseda Holtze, policie stále vyčkává na nějaký hmatatelný důkaz a pana Holtze vytrvale odbíjí.

Proto si pan Holtz najal náš tým soukromých detektivů. Zatímco odvede profesorovu pozornost, my máme za úkol najít v jeho pracovně stopy po tajných pokusech na lidech. Normálně bychom takovou nelegální zakázku nepřijali, ale po prozkoumání brněnských novin, jsme objevili zmínky o abnormálním počtu zmizelých lidí v okolí jeho bydliště.

Sobotní poledne je tu. Soused Holtz odvádí prof. Kunsta na oběd, zatímco jeho vnuk nám půjčuje klíče od profesorovy kanceláře. Se slovy: „Za hodinu je tu.“ Rychle mizí a my začínáme prošetřovat, co se tu vlastně děje …

 

 

Jako obvykle Vám nic konkrétního z exit game neprozradíme, ale kdo rád hraje únikové hry, tak 100 % musí navštívit Steampunk Laboratory! Jedná se o velmi kvalitně zpracovanou hru. Nenajdete zde prosté a pro většinu již nudné rébusy na papírech, hledání klíčů a řešení různých nesmyslů. Tahle místnost v porovnání s únikovými hrami v Brně je úplně jiná. Doslova nacpaná vychytanými mechanismy, strojky, senzory a velice zajímavými úkoly. Jako v opravdovém „parním věku“ nechybí ani imitace páry.

Úkoly se světlem, fyzikálními zákony, chemické pokusy, všelijaké stroje, které musíte zprovoznit a mnoho dalšího najdete právě v této únikovce. Tužku a papír nechte doma, tady se nepočítá!

 

Všechny úkoly jsou provedeny s velkou pečlivostí. Celkový vzhled místnosti do příběhu krásně zapadá. Personál nás příjemně a stylově oděn přivítal. Obeznámil nás s pravidly, nápovědami a příběhem.

Z únikových her v Brně, kde jsme měli možnost hrát, jen těžko budeme hledat konkurenci co se provedení týče. Obtížnost hry, dle našeho dojmu, se bude pohybovat mezi 3-4 z 5. Do místnosti se pohodlně vejde i větší skupinka lidí. Parkování na ulici by neměl být problém ani v pracovní dny, zastávka tramvaje (čti „šaliny“) je 50 m, takže hra je velice dobře dostupná.
Za náš čtyřčlenný super zážitek! Nezbývá než doporučit.

O místnosti
Zábava
Propracovanost
Celkové hodnocení

About administrator

Navštivte

Úniková hra zdarma – Ano, od Real Escape

Zasoutěž si o únikovou hru zdarma nebo o 10x slevu na únikovou hru v hodnotě …

3 Komentáře

  1. Taky jsme naštívili, bylo to super 🙂

     
  2. Jedna z nejlepších v Brně !

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.